Pracownicy pomocy społecznej dostaną 1000 zł dodatku

Artykuł pochodzi z kategorii

Data publikacji:

2024-06-14

Dariusz Chrost

Udostępnij

Sejmowa Komisja Finansów Publicznych przekierowała środki z rezerwy celowej na dodatek dla pracowników opieki społecznej, pieczy zastępczej i instytucji opieki nad dziećmi do lat trzech. Dodatek, w wys. 1000 zł brutto, będzie wypłacany co miesiąc od 1 lipca br.

Łącznie ponad 1,3 mld złotych zostanie przeniesionych z dwóch pozycji rezerwy celowej na dodatek dla pracowników pomocy społecznej, pieczy zastępczej i instytucji opieki nad dziećmi do lat trzech. "Rozpatrywany wniosek dotyczy zmiany przeznaczenia kwoty 857 mln 500 tys. (zł - PAP) ujętej w ramach rezerwy celowej pozycji 8 oraz 500 mln zł ujętej w ramach rezerwy celowej w pozycji 16"- powiedział podczas posiedzenia komisji wiceminister finansów Jarosław Neneman.

"Przedmiotowe środki zostaną przeznaczone na realizację programów wynikających z ustawy o zmianie ustawy o pomocy społecznej i zmianie innych ustaw dotyczących wsparcia finansowego pracowników jednostek pomocy społecznej, a także wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej oraz pracowników zatrudnionych w samorządowych instytucjach opieki nad dziećmi w wieku do lat trzech w postaci dodatku do wynagrodzenia w wysokości 1000 zł brutto miesięcznie" - powiedział Neneman.

W połowie maja br. prezydent podpisał nowelizację ustawy o pomocy społecznej. Przepisy pozwolą na wypłacanie dodatku od lipca br.

Udostępnij

Więcej artykułów w tych kategoriach:

Inne artykuły na blogu

Klikając „Akceptuję”, wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i wsparcia naszych działań marketingowych. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.