Kontra wygrała w sądzie z Adientem

Artykuł pochodzi z kategorii

Data publikacji:

2024-02-09

Dariusz Chrost

Udostępnij

Sąd Rejonowy w Siemianowicach Śląskich, Wydział II Karny, wydał wyrok nakazowy, w którym uznał jednego z członków Zarządu Adient Seating Poland  za winnego popełnienia wykroczenia przeciwko prawom pracownika.

Wymierzył mu karę grzywny w wysokości 10 tysięcy złotych.

„Członek Zarządu jako osoba uprawniona do składania oświadczeń woli w imieniu Spółki w dniu 21 sierpnia 2023 r. rozwiązał umowę o pracę bez zachowania okresu wypowiedzenia (na podstawie art. 52 § 1 pkt 1 Kodeksu Pracy) z Dawidem Piątkiem Przewodniczącym Związku Zawodowego Kontra Koło Adient Seating Poland Spółka z .o.o. z siedzibą w Siemianowicach Śląskich imiennie wskazanego jako osoby upoważnionej do reprezentowania organizacji wobec pracodawcy, bez zgody zarządu międzyzakładowej organizacji związkowej, co stanowi naruszenie art. 32 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 23 maja 1991 r. o związkach zawodowych, co stanowi rażące naruszenie przepisów prawa.

”Wydany wyrok nakazowy nie jest prawomocny.

Udostępnij

Inne artykuły na blogu

Klikając „Akceptuję”, wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i wsparcia naszych działań marketingowych. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.