Nowy szef Sekcji Górnictwa i Energetyki

Artykuł pochodzi z kategorii

Data publikacji:

2023-11-16

Dariusz Chrost

Udostępnij

Krzysztof Kozik został nowym przewodniczącym Sekcji Górnictwa i Energetyki Związku Zawodowego Kontra. Jego zastępcami zostali: Mirosław Lipowski, Artur Wilk i Marek Staroń.

Podczas spotkania sekcji omówiono też aktualne problemy obu branż. Nasi związkowcy uważają, że ostatnie lata przyniosły stabilizację obu branżom. Teraz oba sektory obawiają się gwałtownego zwrotu w stronę zielonej energetyki, co może skutkować gwałtownym wzrostem cen energii. – Dzisiejsza polityka energetyczna UE jest utopijna, w Polsce spycha się energetykę zawodową do roli uzupełniania energii z OZE. W krótkim czasie może spowodować to wiele problemów społecznych – mówił nowy przewodniczący.

Zdaniem Artura Wilka PSE nie wzywa obecnie elektrowni do pracy w systemie ciągłym, przez co instalacje narażone są na awarie i usterki. – Nadchodzą trudne czasy, w których będziemy musieli walczyć o byt naszych zakładów.

Udostępnij

Inne artykuły na blogu

Klikając „Akceptuję”, wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i wsparcia naszych działań marketingowych. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.