Spór zbiorowy w Dan-Cake Polonia

Artykuł pochodzi z kategorii

Data publikacji:

2024-03-01

Dariusz Chrost

Udostępnij

Komisja zakładowa Kontry prowadzi spór zbiorowy  w DAN-CAKE POLONIA w Chrzanowie. Związany jest on z brakiem porozumienia w sprawie podwyżki wynagrodzeń w 2024 r. Kontra rozpoczęła spór razem z zakładową Solidarnością. Związkowcy domagają się wzrostu płacy zasadniczej pracowników z wyrównaniem od 1 stycznia 2024 r. oraz dodatkowej gratyfikacji urlopowej.

Rozmowy o wzroście wynagrodzeń trwają od grudnia. W tym roku wzrost płac ma wynieść około 11 %, ale część warunków związanych z odpadami, od których zależy podwyżka, wydaje się nierealna do spełnienia. Strony mają też rozbieżne stanowiska w sprawie dodatkowej gratyfikacji urlopowej oraz innych kwestii korzystnych dla Pracowników.

Związkowcy wskazują, że Spółka, lokalny lider społecznie odpowiedzialnego biznesu, generuje wielomilionowe zyski, a wielu Pracowników ma bardzo niskie wynagrodzenia zasadnicze. Rokowania jako pierwszy etap sporu zbiorowego, mimo zbliżenia stanowisk, nie doprowadziły do porozumienia. Podpisano protokół rozbieżności. Spór jest na etapie mediacji. Brak porozumienia według związków będzie prowadzić do eskalacji napięcia. W razie braku postępów w osiąganiu porozumienia może zostać ogłoszony strajk.

DAN-CAKE POLONIA jest producentem uznanych na polskim rynku produktów piekarniczych i cukierniczych takich jak m.in. bułeczki mleczne, chleb tostowy, muffinki czy słodkie babki.

Udostępnij

Klikając „Akceptuję”, wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i wsparcia naszych działań marketingowych. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.