Tragedia w kopalni Mysłowice - Wesoła

Tragedia w kopalni Mysłowice - Wesoła

Artykuł pochodzi z kategorii

Data publikacji:

2024-05-14

Dariusz Chrost

Udostępnij

W nocy 14 maja o 3.29 doszło do wstrząsu w kopalni Mysłowice-Wesoła. W rejonie zagrożenia było 15 osób. Bezpiecznie wycofano 11 górników. Później ratownicy dotarli do trzech z czterech uwięzionych górników. Jeden z nich został przetransportowany na powierzchnię i trafił do szpitala. Niestety, dwóch pracowników nie żyje.

W akcji ratowniczej (w kopalni Mysłowice-Wesoła) bezpośrednio na miejscu bierze udział sześć zastępów kopalnianych i zawodowych. Ich praca koncentruje się obecnie na dotarciu do ostatniego poszukiwanego. Osoby, do których udało się już dotrzeć, znajdowały się w obrębie kombajnu, 5-6 metrów od czoła przodka. Trwają poszukiwania ostatniego górnika.

***

17 kwietnia w kopalni Mysłowice-Wesoła doszło do innego śmiertelnego wypadku w odtwarzanej Pochylni I Zachodniej w przystropowej warstwie pokładu 510 na poziomie 665 m. Górnik przodowy, któremu pomagali w wyjściu współpracownicy, na skrzyżowaniu upadł na spąg i stracił przytomność. Pierwszej pomocy górnikowi udzielał sanitariusz, a następnie zastąp ratowników i lekarz. O godzinie 22.35 lekarz stwierdził zgon mężczyzny. Pozostałych 8 poszkodowanych, zostało przewiezionych do szpitali w: Sosnowcu, Tychach, Katowicach oraz Mysłowicach.

Udostępnij

Inne artykuły na blogu

Klikając „Akceptuję”, wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i wsparcia naszych działań marketingowych. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.