Kontra w IZOBLOK Chorzów - nowa Komisja Zakładowa

Artykuł pochodzi z kategorii
Data publikacji:
2025-10-20
Udostępnij
Nowa Komisja Zakładowa Związku Zawodowego KONTRA w IZOBLOK S.A. Chorzów
Związek Zawodowy KONTRA rozszerza swoją działalność o kolejną strukturę. W firmie IZOBLOK S.A. w Chorzowie powstała nowa komisja zakładowa, która weszła w skład Międzyzakładowej Komisji Adler Polska, kierowanej przez Przewodniczącego Adama Klacka.
Jak dołączyć do Związku?
Członkiem Związku Zawodowego KONTRA może zostać każdy pracownik IZOBLOK S.A. im nas więcej tym lepsze argumenty negocjacyjne.
Aby przystąpić:
1. Wypełnij deklarację członkowską,
2. Skontaktuj się z Przewodniczącym Adamem Klacka – tel. 668-569-099.
Nowo utworzona komisja obejmuje swoim działaniem wszystkie zakłady IZOBLOK. Firma jest uznanym europejskim producentem komponentów z tworzyw spienionych (EPP), wykorzystywanych m.in. w branży motoryzacyjnej. W strukturach IZOBLOK pracuje ok. 600 osób, a zakłady produkcyjne znajdują się nie tylko w Polsce, ale także w Niemczech. Dzięki temu przedsiębiorstwo odgrywa istotną rolę w łańcuchu dostaw dla największych światowych marek samochodowych.
Powstanie komisji zakładowej to ważny krok w kierunku wzmocnienia głosu pracowników i zwiększenia ich wpływu na decyzje podejmowane w miejscu pracy. Związek zawodowy daje pracownikom realne narzędzia do obrony ich praw, poprawy warunków zatrudnienia oraz bezpieczeństwa socjalnego.
Do najważniejszych korzyści z działania związku zawodowego należą:
- reprezentowanie interesów pracowników wobec pracodawcy indywidualnych oraz grupowych,
- wsparcie pracowników w sytuacjach spornych i konfliktowych,
-udział w negocjacjach dotyczących wynagrodzeń i warunków pracy,
- ochrona przed nieuzasadnionymi decyzjami kadrowymi,
- możliwość współtworzenia lepszych standardów w zakładzie.
- uczesnictwo w pracach nad Regulaminem Pracy, Wynagradzania oraz Regulaminem Funduszu Świadczeń Socjalnych
- Darmowe doradztwo prawne dla członków związku
#KontraRazem - bo siła jest w jedności!
Udostępnij