Coraz większe problemy górnictwa i energetyki

Coraz większe problemy górnictwa i energetyki

Artykuł pochodzi z kategorii

Data publikacji:

2024-04-26

Dariusz Chrost

Udostępnij

Przewodniczący Sekcji Górnictwa, Energetyki oraz Przemysłu Ciężkiego ZZ Kontra Krzysztof Kozik spotkał się w Warszawie z członkami Parlamentarnego Zespół ds. Energetyki oraz Transformacji Energetycznej i Górniczej w Polsce. Rozmowy dotyczyły problemów narastających w energetyce, związanych z planowanymi ograniczeniami generacji energii z paliw kopalnych (węgiel kamienny i brunatny).

Dokumenty wysłane z Ministerstwa Klimatu do instytucji UE tylko potwierdzają to, co obecnie jest widoczne gołym okiem czyli szybkie odchodzenie od energetyki opartej na węglu. Sytuacja ta ma niestety reperkusje w postaci pogorszenia sytuacji naszego górnictwa, w którym widać gwałtowny przyrost węgla na zwałach kopalń, jak również utratę przychodów spowodowaną zmniejszeniem wolumenu sprzedaży. W rozmowie z posłami M. Wesołym, R. Warwasem, A. Gawronem oraz G. Gażą ustalono że ten temat będzie poruszony na majowym posiedzeniu Zespołu Parlamentarnego, a przedstawiciele strony społecznej z branży energetycznej i górnictwa zostaną zaproszeni, aby przedstawić swoje obawy, ale i propozycje rozwiązania problemów, które gwałtownie narastają - podsumowuje rozmowy przewodniczący Sekcji.

Jak dodaje Krzysztof Kozik, temat aktualnych problemów górnictwa i energetyki został też w rozmowie przedstawiony Przewodniczącemu Sejmowej Komisji ds. Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych (ESK) Markowi Suskiemu z prośbą, aby ten problem również bez zbędnej zwłoki stał się tematem posiedzenia jednej z podkomisji lub pełnego składu komisji ESK.

Udostępnij

Więcej artykułów w tych kategoriach:

Inne artykuły na blogu

Klikając „Akceptuję”, wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i wsparcia naszych działań marketingowych. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.